Skip to content

Bloczki styropianowe

TECHNOLOGIA

Idea budowy w technologii szalunku traconego opiera się o budowanie monolitycznych ścian betonowych lub żelbetowych, w szalunku, którego się nie demontuje – który pozostaje. Elementy szalunkowe Izodom mają dwie funkcje: najpierw są formami do betonu, a później izolują zbudowaną ścianę. Elementów nie demontuje się, dlatego technologię nazywa się czasami izolującym szalunkiem permanentnym lub szalunkiem traconym. Szalunek tracony i związana z nim technologia betonowa pozwalają szybko i w atrakcyjnej cenie budować budynki oszczędzające nawet 80% energii. Firma udoskonaliła technologię szalunku traconego tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Klocki można łączyć ze sobą w dowolny sposób uzyskując określony kształt oraz wielkość domu – tworząc ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych czyli miejsc, w których chłód i wilgoć mogłyby dostać się do domu. Elementy do budowy ścian, stropu i płyty fundamentowej wypełniane są betonem, co pozwala zbudować dom o powierzchni 150 m2 w 6 tygodni.

ZALETY

  • Wyjątkowe parametry izolacyjne – płyta fundamentowa U=0,14 W/m2K, ściany U=0,15 lub 0,10W/m2K, izolacja dachu U=0,15 aż do 0,11 W/m2K
  • Kilkukrotnie niższe wydatki na energię grzewczą, nawet do 90% – co roku, przez cały okres eksploatacji budynku. Kompletny system budowlany – ciągła izolacja od części podziemnych po przez ściany aż po kalenicę.
  • Kompletny brak mostków termicznych, ani w płaszczyźnie wieńca i belek nadprożowych, jak również na łączeniu elementów.
  • Ściany Izodom nie wymagają docieplenia – co skraca czas budowy i zmniejsza koszty.
  • Prace budowlane można prowadzić przy ujemnych temperaturach – izolacja i ciepło hydratacji pozwalają związać się mieszance w warunkach do -10*C.
  • Belki nadprożowe i izolację płaszczyzny stropu wykonuje się niespotykanie szybko z gotowych elementów, zachowując świetną izolację – mniejsze koszty wzniesienia budynku, przy zachowaniu wyjątkowo dobrych parametrów. Belki i wieńce nie wymagają budowy kosztownego i czasochłonnego deskowania.
  • Przewidywana trwałość budynku w technologii Izodom to minimum 150 lat.
  • Wytrzymałość ściany betonowej o grubości 15 cm pozwala budować nawet na kilkanaście pięter.
  Współczynnik przenikania U w W/(m2·K)   Przy grubości ściany  
  0,15   40 cm
Partner strategiczny